Чим корисно вивчення кількох іноземних мов?

 
Твердження австрійського філософа - «світ людини відповідає його мові» - є істинною. Світогляд, сприйняття світу сильно залежить від мови. Саме словниковий запас визначає можливість висловлювання думки.
 
Незалежні лінгвісти Едвард Сепір і Бенджамін Лі Уорф висунули гіпотезу лінгвістичної відповідності, що має велику популярність в науковому світі. Відповідно до гіпотези Сепіра - Уорфа, розумова активність і тяга до пізнання світу безпосередньо залежать від мовних знань.
 
Знання двох або більше мов сприяє розвитку кількох картин світу у особистості. Що збагачує духовні пізнання, роблячи життя більш яскравим. У корені хибною є думка про необхідність знання мов тільки для туризму. Сучасний мандрівник не пропаде, знаючи тільки одну англійську мову на базовому рівні. Знання «мертвих» мов - шумерського, давньогрецької, латині - допоможе відчинити двері в давно забуті світи. Прочитати Гомера, Сократа або Вергілія в оригіналі - це означає, зануритися в епоху автора з головою. Так, народів, які розмовляють на цих мовах, давно немає. Але знаючи мову, можна зрозуміти світогляд цілої епохи. З сучасними мовами працює те ж саме правило. Можна завчити кілька китайських фраз, щоб купити продукти в магазині Піднебесної країни. Або вивчити досконало всі правила мовних зворотів, зрозумівши багатовікову культуру цілого народу.
 
Дитина, починаючи навчання у школі, змінює свій світогляд, розширюючи сприйняття світу. Подібні процеси відбуваються при вивченні мов. Мозок поліглота працює більш повно, ніж у людини, навченої тільки правилам рідної мови.
 
Навчання сприятливо впливає на збільшення кількості нервових зв’язків у мозку. Збільшується швидкість обробки інформації. Сіра і біла речовина використовується більш раціонально. Абсолютно неважливо, в якій сфері працює мозок - вирішує кросворди або розробляє теорії по ядерній фізиці. Це дуже важлива тренування для нього.
 
Розумова робота для сірої речовини подібна занять в спортзалі для різних груп м'язів. Людина, що відноситься до мозку, як до м'яза, схильна тримати його в постійному тонусі. Корисно постійно збільшувати обсяги оброблюваної інформації мозком. Найкраща стимуляція та тренування мозку – це вивчення іноземних мов.
 
Незалежно від віку, людина повинна продовжувати навчання, не зупиняючись ні на мить. Нейронну мережу слід тримати в постійній напрузі. Мозок – жива частина організму, яка змінюється щомиті. Неважливо, 18 років людині або він досяг глибокого пенсійного віку, потрібно зберігати ясність мислення.
 
Відмінним варіантом стимулюванню мозку - є вивчення мов, через перемикання кодів. Переходячи з мови одного народу на мову іншого, відбувається повне перезавантаження мозку. Завдання для нього надзвичайно важке, що означає - корисне.
 
Безумовно, починати тренувати мозок найкраще в ранньому віці. Це пов'язано з молодістю і пластичністю органу, що сприяє кращому засвоєнню інформації. Дане правило працює для всіх органів людського організму. Але навіть в самому похилому віці можна і потрібно стати поліглотом. Просто буде складніше, ніж в дитинстві, пройти цей шлях.
 
Останнє дослідження канадських вчених виявило цікаву закономірність - люди, які володіють мінімум двома мовами, втрачають пам'ять пізніше, ніж ті, хто ніколи не вивчав іноземну мову. Все завдяки більш широкій мережі нейронних зв'язків мозку.