Комп'ютерний жаргон як іноземна мова.

 
Комп'ютерний жаргон може звучати як іноземна мова - абсолютно незрозуміло. Тому ми зробили переклад найбільш поширених і корисних термінів на просту і зрозумілу мову.
 
Що означає комп'ютерний жаргон?
Термін «комп'ютерний жаргон» відноситься до слів, які використовуються для позначення комп'ютерних термінів, обчислювальної діяльності та суміжних тем. Використання цих слів забезпечує чіткий зв'язок між проблемами і діяльністю, пов'язаною з комп'ютером. По суті, комп'ютерний жаргон в основному використовується для визначення та виявлення технічних неполадок, рішення проблем і сумісності програмного забезпечення.
 
Приклад: «Необхідно очистити кеш, дефрагментувати жорсткий диск і почати зберігати дані у хмарі».
 
З повного списку комп'ютерного жаргону можна скласти словник, але для більшості з нас можуть стати в нагоді тільки основи. Ось деякі з найбільш поширених термінів, які найчастіше можна почути в розмові або зустріти в Інтернеті:
 
Adware.
Adware - це будь-яке безкоштовне програмне забезпечення, яке містить оголошення з метою отримання доходу. На відміну від шкідливого ПО (див. Нижче), дане рекламне ПО може дратувати, але, як правило, не загрожує комп'ютеру.
 
Антивірус.
Антивірусна програма - це програма, яка захищає комп'ютер від зараження вірусом (див. «Шкідливе ПО» нижче).
 
Пропускна здатність.
Смуга пропускання відноситься до кількості даних, які можуть бути відправлені по мережі або модему. Вимірюється в «біт / с» або біт в секунду, де пропускну здатність можна порівняти з дорогою, а біти з автомобілями на дорозі. Двох-смугова дорога не може нести великий трафік на відміну від швидкісної автомагістралі з шістьма смугами.
 
Кеш.
Кеш - це область зберігання для швидкого доступу до інформації, яку нещодавно використовували. Можна помітити, що коли сайт завантажується вдруге, це відбувається швидше. Справа в тому, що ймовірно деяка інформація веб-сайту була «кеширована» десь на комп'ютері або в хмарі (див. Нижче).
 
Хмара.
«Хмара» - це віддалений сервер або мережа серверів, з якими можна з'єднатися при використанні різних інтернет - сервісів, включаючи електронну пошту або соціальні мережі. Безкоштовні та платні послуги дозволяють працювати або зберігати дані в «хмарі», а не на власному персональному комп'ютері.
 
Печиво.
Кукі-файли - це, як правило, невелика кількість текстових файлів, які часто зберігаються в інтернет - браузері, щоб швидко ідентифікувати користувача, коли він повертається на свої сайти.
 
Гігабайт.
Слово гігабайт, поряд з його «кузенами» мегабайт і терабайт, відноситься до обсягу простору, в межах якого комп'ютер, планшет або мобільний телефон, зберігає дані. Це пам'ять пристрою, де мегабайт дорівнює 1 000 000 байт, гігабайт дорівнює 1000 мегабайт (або «мега») і терабайт дорівнює 1000 гігабайт (або «концерти», тобто багато місця).
 
Гаряча точка.
Гаряча точка - це фізичне місце розташування - як кафе, яке пропонує WiFi-з'єднання з пристроями відвідувачів. Щоб сторонні не вторглися в з'єднання, зазвичай необхідно отримати пароль для підключення пристрою до служби WiFi.
 
Шкідливе ПЗ (програмне забезпечення).
Це різні типи шкідливих, вірусних програм, які можуть видаляти інформацію на комп'ютері без відома господаря, таємно збирати інформацію і передавати іншому користувачеві, виводити комп'ютер з ладу та інше.
 
ОЗУ.
При продажі комп'ютера, продавець повідомить його характеристики. Одним з найважливіших показників, на який завжди зверне увагу грамотний покупець - це ОЗУ. ОЗУ позначає пам'ять довільного доступу. Це важливо, тому що, коли використовується комп'ютер, оперативна пам'ять дає швидкий доступ до «випадкової» інформації. Чим більше оперативної пам'яті на комп'ютері, тим швидше ПК працює.
 
Дефрагментація.
Дефрагментація – це раціональний розподіл структури диска і даних, що зберігаються на ньому. Дефрагментація призводить до прискорення роботи комп'ютера в цілому.